Skip to content

Hakkımızda bir kaç söz

Amacımız

Yaşamımızın uzun yıllarında dışarıdan sevgi, onay, takdir, mevki, servet ve başarı aradık. Tekâmül sürecimiz sırasında bunların, gerçekte bize ne istediğimizi (ve neyi istemediğimizi) ve neyi aradığımızı gösteren rehberler olduğunu fark ettik. Bunların aslında aradığımız şeyin içimizde olduğunu gösteren yaşam pusulası olduğunu gördük. Bu pusula sayesinde, gerçek arzumuzun, egonun istekleri değil, ruhumuzun arzuladığı şey olduğunu keşfettik. AN’dan uzaklaştığımızda YOK olduğumuzu; farkında olup AN’ da olduğumuzda da VAR olduğumuzu deneyimledik.

 

Uzun yıllar mutlu olmak için dış dünyada epey bir tur attıktan sonra aradığımız şeyin içimizde olduğunu farkına vardık. Yapmak ve sahip olmak değildi mutlu olmanın sırrı. MUTLU Olmaktı. Aradığımız şey içimizde idi. Yani, yanı başımızda. Özümüzü bulduğumuz zaman mutluluğu bulduk. Öz’ de her şey vardı. Huzur, koşulsuz sevgi, barış, neşe, güven, mutluluk, coşku, sevinç, şefkat, anlayış, bolluk, affetmek, hoşgörü, mütevazilik, bilgelik, dinginlik. Her şey orada idi. İşte bizim de aradığımız tam bu idi.

 

Hakikat ile tartıştığımızda acı çektiğimizi, olanı kabul ettiğimizde ise Öz’ümüze bağlı olduğumuzu deneyimledik. Koşulsuz sevgi ve kabulün bize iyi geldiğinin tadını aldık. Düşüncelerimize inandığımız zaman özümüzden uzaklaştığımızı ve farkındalığımızı yitirip, hikayemizin içinde kaybolduğumuzu idrak ettik. Zaman oldu olumsuz düşüncelerin içinde yok olup, kâbus ile uyandık.

 

Byron Katie ve The Work ile tanışmamız ile derinine başlayan, içe doğru giden yolculuğumuz halen devam ediyor ve devam edecek. Düşüncelerimize körü körüne inanmadan önce sorgulayarak ve gerçeğimizi bularak aydınlanmalar yaşadık. Ben, sen değil, BİZ bilincinden geldiğimizi deneyimleyerek, sevgi, huzur ve özümüz olma yolunda kendimizi tüm evrene adadık.

 

Sevginin gücünü tattık ve koşulsuz sevgiyi yolumuz yaptık, kendimizi dünya barışına adadık.

Sevgi ve Barışın parçasıyız. Ve Hizmette kalacağız.

Sizleri seviyoruz ve bizimle birlikte OLMAK yolculuğuna davet ediyoruz.

FMK Bilgelik Atölyesi Ailesi

feza-karakas

Feza Karakaş

Kurucu üye ve Eğitmen
metin-karakas-1

Metin Karakaş

Kurucu üye ve Eğitmen